Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Samorząd Wydarzenia-samorząd MŁODA ESTRADA ON PROMENADA część 3

MŁODA ESTRADA ON PROMENADA część 3

— w kategorii:

Tym razem w piątek odbędzie się kolejna część cyklu promującego młode zespoły. Impreza dla zespołów i widzów jest całkowicie bezpłatna. Pewnym novum będzie pokaz tańca standardowego.

PROGRAM na 14 sierpnia (piątek)

 

Amfiteatr na promenadzie z cyklu „Młoda Estrada On Promenada”

Przegląd młodych zespołów z Częstochowy

(czas trwania ok. 2 godzin, w godz. 19.00 – 21.00)

 
Start o godz. 19.00

1. Projekt 42-200 (gatunek hip hop)

Projekt 42-200 liczy 5 osób: Sixa - Bartosz Sikora mc, Wicher - Adrian Janeczek mc, Dylu - Maciek Palka mc, Smok – Krystian, Fistach - Damian Krystaszek mc,producent

Śpioch - Adam Zarzycki producent. Wicher, Sixa, Dylu - trójka mc do niedawna nagrywających pod szyldem FCH maja na swoim koncie płytę pt." A to tylko pierwszy krok" nad bitami pracował Sixa oraz Śpioch aktualnie członkowie Projekt 42-200. Smok niedawno ukończył płytę, którą nagrał razem z Wichrem, pt. "Komediodramat". Aktualnie członek Projekt 42-200. Fistach - mc producent ma na swoim koncie solówkę pt. " Mechanizm", aktualnie członek Projekt 42-200. Śpioch - jego bity można usłyszeć na płytach takich składów jak FCH, Wicher i Smok, Projekt 42-200 oraz innych reprezentantach częstochowskiego podziemia, aktualnie członek Projekt 42-200. Więcej na stronie: www.myspace.com/projekt42200

 
Godz. 19.30

2. Szkoła tańca Anety Świerczyńskiej -  Mokrzyckiej

Trenerzy:  Aneta Świerczyńska – Mokrzycka, Mateusz Wroński.

Wielokrotni mistrzowie Częstochowy w stylu tanecznym standardowym i latynoamerykańskim. Zdobyli V-ce mistrzostwo Okręgu Śląskiego w stylu tanecznym standardowym i latynoamerykańskim. Finaliści Mistrzostw Polski Południowej w stylu tanecznym standardowym i latynoamerykańskim. Finaliści Grand Prix Polski. Laureaci wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Posiadacze międzynarodowej mistrzowskiej klasy tanecznej A w obu stylach tanecznych.

Występujące pary:  Meclik Darek, Madejska Ewelina (tańce standardowe)

Skalik Rafał, Zatońska Julia (tańce latynoamerykańskie)

Pary trenują od 2 lat pod okiem Anety i Mateusza. Brali udział w wielu pokazach tanecznych. Chętnie prezentują swoje umiejętności i umilają czas dzieci młodzieży i starszym na pokazach charytatywnych. Obie pary wystąpiły na ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego. Zakwalifikowały się do finału zajmując 4 i 6 miejsce.

Prezentowane tańce: standard - walc angielski, powolny taniec o charakterze romantycznym, tango- taniec o ostrych rytmach staccato ukazujący kłótnię kochanków , walc wiedeński- salonowy, a zarazem i balowy taniec wirowy prezentujący wdzięki obu partnerów quick- step - taniec skoczny o luźnych i radosnym rytmie wprawiający w nastrój zabawy latynoamerykańskie: samba - brazylijski taniec przedstawiający karnawał w Rio de Janeiro, cha-cha - taniec rodem z Kuby przedstawiający wdzięki partnerki, rumba- taniec miłości rodem z Kuby, jive- amerykański skoczny taniec połączenie rock and rolla i charlstona.

 

3. Kasia Klajn – taniec solo

Kasia ma dopiero 16 lat, lecz tańcem zajmuje się już od 7 lat. Najpierw występowała w zespole MDK-Młodzieżowy Dom Kultury, teraz reprezentuje szkołę tańca „Velvet Studio Dance”. Zatańczy solówkę swojego autorstwa. Wykona taniec modern jazz z domieszką tańca nowoczesnego.  Ma ambicje oraz pasję, aby robić to co kocha, chce pokazać, że przez taniec można wyrażać uczucia.

 

Godz. 19.50

4. Absolucja (gatunek rock)

 Zespól ABSOLUCJA powstał rok temu z inicjatywy mojej (Andrzej Bociąga - bas) i Tomka Sowy - perkusja. Następnie do zespołu kolejno dołączyli Jakub Dyl - wokal i gitara oraz Karol Tyras - gitara prowadząca. Gramy rocka mieszanego z mocniejszymi dźwiękami, trochę progresywny itd. Piszą o sobie: „Mamy swoje autorskie utwory. Inspiracje czerpiemy z takich zespołów, jak Coma, Lipali, Metallica, Pantera oraz wiele innych, bo każdy z nas ma swoje własne gusta muzyczne. Teksty po polsku. Jesteśmy młodzi i ambitni dopiero stawiamy swoje pierwsze kroki na scenie.

 
Godz. 20:20

5. The Potters (gatunek rock progresywny)

The Potters to czterej młodzi muzycy z Polski. Członkowie zespołu mają bogatą przeszłość muzyczną – jak sami piszą: Przemek grał między innymi w Yellow Tree, The Ziomals, pozostali członkowie uczestniczyli w wielu projektach ze szkoły muzycznej. Jesteśmy zainteresowani muzyką alternatywną, zawierającą wyraźne odniesienie do rzeczywistości i emocji, posiadających nierozerwalny związek z ludzkością. W maju 2009r. ukazała się pierwsza kompilacja utworów grupy w postaci EP „How are things at home?” zawierającego pięć kompozycji. The Potters zadebiutowali koncertem w Galerii Teatr From Poland w Częstochowie 28 maja na festiwalu Free Art Fest From Poland. Zespół zwyciężył w eliminacjach festiwalu Fama '09, które odbyły się 17 czerwca w Częstochowie oraz otrzymał rekomendację do wyjazdu na finał. Aktualnie muzycy pracują nad nowym materiałem i intensywnie koncertują. www.myspace.com/thepottersworld

 

Ok. godz. 21.00 przewidziany koniec przeglądu. Zapraszamy

 

Piotr "Dziker" Chrząstek

12 sierpnia 2009 r.

Autor: tjamrozinski
Data modyfikacji: 2009-08-11 13:55