Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Samorząd Wydarzenia-samorząd DOWODY, PRAWO JAZDY I REJESTRACJA POJAZDÓW DO GODZINY 18.00

DOWODY, PRAWO JAZDY I REJESTRACJA POJAZDÓW DO GODZINY 18.00

— w kategorii:

Urząd Miasta w Częstochowie wydłuża na stałe czas pracy do godziny 18.00 w kilku wydziałach, zajmujących się dowodami osobistymi, prawem jazdy i rejestracją pojazdów.

Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona wydał w tej sprawie Zarządzenie wchodzące w życie już w najbliższy poniedziałek, 2 października 2006 roku.

Od 2 października 2006 roku sprawy związane z dowodami osobistymi, rejestracją pojazdów oraz prawem jazdy będzie można załatwiać w  budynku przy ul. Waszyngtona 5 (dawnym budynku BGŻ przejętym przez miasto) do godziny 18.00 (w piątki do godziny 17.00).

Wszystkie te referaty, a także Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami zostały przeniesione w lipcu tego roku do nowego budynku z powodu ciasnoty i złych warunków w jakich przyjmowały interesantów,  i dlatego że wynajmowały swoje pomieszczenia w budynkach prywatnych. Od lipca pracują w zdecydowanie lepszych warunkach, wykorzystując system przywoławczy i elektroniczny system obiegu dokumentów.

Prowadzą jednak sprawy najczęściej podejmowane przez mieszkańców Częstochowy, często akcyjne - związane z narzuconym przez ustawodawcę terminem.

Prowadzone przez Urząd ankiety na temat jego funkcjonowania przynosiły pozytywne oceny, jednak wśród uwag wciąż pojawiał się postulat wydłużenia czasu pracy. Zarządzenie Prezydenta wypełnia postulaty mieszkańców.

Z drugiej strony, oprócz zwiększenia wygody interesantów, upada argument często wysłuchiwany po przekroczeniu ustawowego terminu wymiany prawa jazdy czy dowodu osobistego – „czas pracy Urzędu pokrywa się z godzinami naszej pracy i dlatego nie mogłem przyjść do Urzędu”...

Ireneusz Leśnikowski
 

Autor: admin
Data modyfikacji: 2006-09-29 12:06