Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Samorząd Wydarzenia-samorząd ODDZIAŁ DZIENNY TERAPII UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU

ODDZIAŁ DZIENNY TERAPII UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU

— w kategorii:

31 stycznia w siedzibie NZOZ Ośrodka Terapii Uzależnienień i Współuzależnień przy ulicy Barlickiego 2 odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Dziennego Terapii Uzależnienia od Alkoholu.

Do tej pory pacjenci uzależnieni mieli możliwość podjęcia leczenia w Poradni, gdzie program podstawowy terapii trwa 5 - 8 miesięcy (spotkania 3 razy w tygodniu).

Powstanie Oddziału Dziennego zwiększa ofertę Ośrodka. Oddział Dzienny przeznaczony jest dla osób, które z powodów osobistych, zawodowych, czy innych nie chcą lub nie mogą poddać się leczeniu odwykowemu w Poradni.

Terapia na Oddziale Dziennym będzie trwała od 6 do 8 tygodni, zajęcia prowadzone będą w godzinach od 9.00 do 16.00. Otwiera to szansę dla pacjentów, którzy w trybie pracy Poradni mają trudność z utrzymaniem abstynencji, co wiąże się z przerwaniem leczenia.

Do tej pory Ośrodek świadczył usługi w zakresie:

  • Poradni dla osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych (porady diagnostyczne, OPT)
  • Poradni antynikotynowej
  • Porady dla rodzin osób z problemem alkoholowym

Pacjenci ubezpieczeni mogą korzystać nieodpłatnie z konsultacji, porad specjalistycznych oraz leczenia w Programie Podstawowym i Pogłębionym. Każdy pacjent, który ukończy Podstawowy Program Terapii ma możliwość dalszego leczenia w Ośrodku w Programie Pogłębionym przez następne 2,5 roku.

Do poradni można zgłaszać się bez skierowania.

Ośrodek mieści się w dzielnicy Raków przy „Estakadzie”, dojazd tramwajem lub autobusami komunikacji miejskiej.

Dyrektorem placówki jest Iwona Michalska - Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień, certyfikowany Praktyk NLP. Prowadzi zajęcia w programie podstawowym i pogłębionym oraz sesje rodzinne, w tym - interwencje w sytuacjach przemocy domowej.

Sylwia Bielecka

Autor: admin
Data modyfikacji: 2008-02-04 09:37